Семінар зі стійкості для фахівців, які працюють із ветеранами та постраждалими від війни: обмін досвідом, що надихає!

26–27 травня 2025 року Центр психічного здоров’я ветеранів та їхніх родин Інституту психіатрії КНУ імені Тараса Шевченка спільно з Federation Global Initiative on Psychiatry (FGIP) провели дводенний семінар і нетворкінг для фахівців, які надають допомогу військовим, ветеранам, їхнім родинам та іншим групам населення, які постраждали від війни.
Захід зібрав учасників з усіх куточків України — військових, лікарів, медсестер, психологів, ерготерапевтів, соціальних працівників та та інших фахівців, які надають допомогу військовослужбовцям, ветеранам, пораненим цивільним, родинам загиблих і зниклих безвісти, а також іншим вразливим групам. Семінар став простором для професійного обміну досвідом, поглибленого навчання та відновлення.
Центральною частиною програми став тренінг психологічної стійкості, заснований на доказовому підході до індивідуального й колективного подолання наслідків травми.
Спікеркою виступила Рашель Тібо – ерготерапевтка, докторка психології, міжнародна експертка з теми стійкості, кавалерка Ордена Канади. Її підхід поєднує наукову обґрунтованість, практичний досвід у роботі з військовими та людяність, яка відкриває шлях до зцілення.
Учасники відзначили, що захід не лише надав цінні знання та інструменти для роботи з травмою, а й став потужним джерелом підтримки й натхнення в непростих умовах війни.
Цей семінар — ще один крок у створенні професійної спільноти фахівців, об’єднаних спільною метою: збереження людської гідності та психічного здоров’я в умовах надзвичайної напруги.